23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Karlovy Vary zahájily jarní úklid komunikací

Karlovy Vary zahájily jarní úklid komunikací
Karlovy Vary
Začátek úklidových prací umožnily příznivé povětrnostní podmínky. Část potřebné techniky ze zimní výbavy, sypače a radlice již mohla být upravena na letní, zametací zařízení, kropicí vozy.  
17.březen 2017 - 07:30

V dubnu začne blokové čištění. V prvních březnových dnech byl v Karlových Varech zahájen ruční a strojový úklid města po zimě. Na začátku dubna budou úklidové práce rozšířeny o účinnější blokové čištění, které bude s výjimkou festivalového týdne v červenci probíhat nepřetržitě do poloviny října.

Do ručního a strojového úklidu komunikací a veřejných prostranství je v současné době zapojeno na čtyřicet pracovníků, kteří odstraňují zbytky posypových materiálů, nečistoty, neshrabané listí a komunální odpad na komunikacích, chodnících a v zeleni. Postupně se také zaměří na čištění autobusových zastávek a přístřešků.

Na jarním úklidu ve městě se podílí zejména společnost AVE CZ, odpadové hospodářství a příspěvková organizace města Správa lázeňských parků, která využívá i služeb pracovníků vykonávajících veřejně prospěšné práce.


Práce na očistě byly zahájeny v centru města a na dopravně nejvýznamnějších komunikacích.

„Postupně zajistíme úklid celého města od Doubí po Bohatice, od Olšových Vrat po Počerny. Nemůžeme být ale v jeden okamžik na všech místech zároveň, proto prosíme obyvatele města o trpělivost,“ podotýká 1.náměstek primátora města Čestmír Bruštík. „Jsme připraveni reagovat na podněty, připomínky k úklidu nebo na upozornění na vznikající černé skládky a jiný nepořádek. K předání těchto informací může veřejnost využít rubriku Závady a nedostatky na webových stránkách magistrátu,“ dodává náměstek odpovědný za údržbu komunikací a veřejných prostranství ve městě.

Blokové čištění a noční mytí komunikací začne v pondělí 3. dubna a bude opět zaměřeno nejen na místní komunikace, ale také na parkoviště, parkovací zálivy, chodníky a další zpevněné plochy. Začátky denních blokových čištění jsou stanoveny na 8:00 hod., noční mytí komunikací v lázeňském území a obchodně správním centru bude začínat ve 20:00 hod. Na termín konání blokového čištění v jednotlivých lokalitách města s předstihem upozorní přenosné dopravní značení omezující zastavení a stání vozidel. Vozidla bránící provádění blokových čištění budou odtažena na parkoviště odtahové služby v Západní ulici.

Rozpis blokového čištění je ke stažení na webových stránkách magistrátu města, harmonogram pro jednotlivé měsíce bude zveřejňován na stánkách Karlovarských radničních listů.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)


Setkání příznivců Slavkovského lesa 2017

Setkání příznivců Slavkovského lesa 2017
V pátek 7. dubna pořádá Správa CHKO Slavkovský les už tradiční podvečer s přednáškami o přírodě a krajině „Setkání příznivců Slavkovského lesa“, které se koná v budově Správy CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních.

Archeologové objevili u náměstí v centru Chebu středověkou odpadní jímku

Archeologové objevili u náměstí v centru Chebu středověkou odpadní jímku
Celý záchranný archeologický výzkum vznikl z důvodu umístění podzemních kontejnerů ve vnitrobloku mezi ulicemi Provaznická a Jateční.

Úřad práce finančně podpoří odborné vzdělávání zaměstnanců

Úřad práce finančně podpoří odborné vzdělávání zaměstnanců
Od pondělí 20. 3. 2017 mohou zaměstnavatelé opět žádat o příspěvek v rámci II. výzvy v projektu „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“ (POVEZ II).

Krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR

Krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR
Do celostátní soutěže byli vybráni žáci z devadesáti pěti škol (celkem 2 905 studentů), do finále jich pak postoupilo pouhých dvacet pět.

Přednáška Sestry B. o Lídě Baarové a Zorce Janů v Chebu

Přednáška Sestry B. o Lídě Baarové a Zorce Janů v Chebu
O Lídě Baarové a Zorce Janů bude hovořit Mgr. Milena Štráfeldová v úterý 21.3.v chebské knihovně.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky