23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR

Krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR
Ze soutěže
Do celostátní soutěže byli vybráni žáci z devadesáti pěti škol (celkem 2 905 studentů), do finále jich pak postoupilo pouhých dvacet pět.  
22.březen 2017 - 07:30
Začátkem března se v karlovarských dílnách Střední průmyslové školy Ostrov (SPŠ) uskutečnilo krajské kolo soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR, kterého se tentokrát zúčastnila reprezentace všech krajských škol zabývajících se přípravou budoucích automechaniků a autotroniků.

Studenti SPŠ Ostrov si i přesto opět odnesli prvenství v obou soutěžních kategoriích. Titul Automechanik Junior získal učeň David Kříž ze třídy AM3, mezi autotroniky připadlo prvenství studentovi maturitního ročníku Martinu Duškovi ze třídy AT4A. Reprezentaci hostitelské školy zdatně sekundoval učeň Martin Lahučký z ISŠ Cheb. Výše jmenovaní budou hájit barvy Karlovarského kraje na republikovém finále, které se bude konat 18. – 20. dubna 2017 v Kosmonosech.

Hlavním organizátorem soutěže s více než dvacetiletou historií je integrovaná střední škola automobilní Brno, role hostitele se opět ujal Service Training Centrum ŠKODA AUTO a. s., Kosmonosy. O tom, že karlovarští soutěžící nebyli postaveni před lehký úkol, svědčí i několik statistických údajů z loňského roku.


Do celostátní soutěže byli vybráni žáci z devadesáti pěti škol (celkem 2 905 studentů), do finále jich pak postoupilo pouhých dvacet pět a obdobná situace je i letos.

Náročná soutěž se skládá ze tří částí. Teoretické - její nedílnou součástí je přednáška, samostudium a následně řízený pohovor k ověření znalostí - zde mohou v časovém limitu 100 minut získat až 105 bodů. Poznávací - zde na mladé milovníky aut čeká sedm úkolů, přičemž na vypracování každého z nich mají 10 minut. Maximální počet bodů – opět 105. V této části soutěže se prověřuje znalost montážních postupů, brzdových systémů, používání měřidel, elektrosoučástek, součástí motoru, převodů a hnacích hřídelí i speciálního nářadí. 

A na závěr část praktická, ta je bodově hodnocena nevýše – 210 bodů za 13 úkolů, na vypracování každého z nich je vyměřen časový limit 15 minut. Z uvedených údajů je zřejmé, že soutěž je náročná nejen po stránce teoretických znalostí a praktických dovedností, ale že významnou roli hraje i zručnost a čas. Držme tedy karlovarským soutěžícím palce, ať v náročné konkurenci obstojí se ctí a dodrží tak tradici uplynulých let. Soutěž AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR má i kategorii autolakýrník a karosář.

Karlovarskenovinky.cz informoval Pavel Žemlička za SPŠ Ostrov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:pavel žemlička)


Setkání příznivců Slavkovského lesa 2017

Setkání příznivců Slavkovského lesa 2017
V pátek 7. dubna pořádá Správa CHKO Slavkovský les už tradiční podvečer s přednáškami o přírodě a krajině „Setkání příznivců Slavkovského lesa“, které se koná v budově Správy CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních.

Archeologové objevili u náměstí v centru Chebu středověkou odpadní jímku

Archeologové objevili u náměstí v centru Chebu středověkou odpadní jímku
Celý záchranný archeologický výzkum vznikl z důvodu umístění podzemních kontejnerů ve vnitrobloku mezi ulicemi Provaznická a Jateční.

Úřad práce finančně podpoří odborné vzdělávání zaměstnanců

Úřad práce finančně podpoří odborné vzdělávání zaměstnanců
Od pondělí 20. 3. 2017 mohou zaměstnavatelé opět žádat o příspěvek v rámci II. výzvy v projektu „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“ (POVEZ II).

Přednáška Sestry B. o Lídě Baarové a Zorce Janů v Chebu

Přednáška Sestry B. o Lídě Baarové a Zorce Janů v Chebu
O Lídě Baarové a Zorce Janů bude hovořit Mgr. Milena Štráfeldová v úterý 21.3.v chebské knihovně.

Cheb do oprav svých památek investuje miliony

Cheb do oprav svých památek investuje miliony
Františkánský klášter s kostelem Zvěstování Panny Marie, kostel sv. Kláry, kostel sv. Bartoloměje a barokní špýchar v Hradební ulici vyžadují nemalé finanční prostředky.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky